Oklejanie czterokołowca folią – jak to zrobić?

Oklejanie czterokołowca folią – jak to zrobić?

Oklejanie wozów folią jest stosunkowo nowym na polskim rynku sposobem na zabezpieczenie i zmianę odcienia lakieru. Największą sławę zyskało wśród kompanii posiadających ogromną flotę jako metoda znormalizowania aut czy też zmieszczenia na nich treści reklamowych.

Coraz więcej banalnych właścicieli samochodów postanawia na ich obklejenie. Przynosi to duże możliwości na gwałtowne wariacje, bez konieczności nanoszenia nowego lakieru na całe auto albo jego komponenty. Dlaczego należałoby to zrobić? Jak powinien przemierzać przebieg pobierania folii i jak hołubić o osłonkę w toku jej wykorzystywania?
obklejenia czterokołowca folią

Pomyślności z obklejenia auta za pośrednictwem folii istnieje mnóstwo. Jest to osłonka wysoce wytrzymała, ochraniająca lakier przed uszkodzeniami. Wielu właścicieli czterokołowców zamierza na ten fortel po kupnie nowego schematu z salonu – zobacz stronę – http://tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl/.Nagminnie dopłata za nietypowe możliwości kolorystyczne jest idiotycznie strzelista, a w zestawieniu z nakładami pieniężnymi doznanymi na folię tudzież usługę zestawu totalnie nieopłacalna. Taka folia chroni lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także blaknięciem w odpowiedzi funkcjonowania promieni słonecznych. O ile nie mamy sprecyzowanej wielbionej barwy, możemy zdecydować się na folię przezroczystą, która będzie wprost ponadprogramową powłoką na ożywczym lakierze. Oklejać można także auta używane, wówczas folia może pełnić rolę kamuflażu dla już istniejących przypadłości lakieru. To fantastyczny sposób na wznowienie wizerunku naszego czterokołowca.

Dociera tu bardzo klarowna rola estetyczna. Osiągalna jest rozległa panorama pigmentacji a także faktur folii samochodowych. Można wybierać w całej palecie barw, nagminnie nieprzystępnych w salonach. Osiągalne są zarówno opcje metalik, chrapliwe, w kolorze tzw. kameleon, które adaptują barwę zależnie od narożnika kontroli jak i trendy powłoki reprodukujące fakturę karbonową, m.in.. do zastosowania na masce, obudowie lusterek albo spoilerze. Dołączą niesłychanego charakteru naszemu wehikułowi.

Jak okleić auto folią?

Technika przylepienia folii samochodowej jest dość skomplikowana i wymaga ociupinę wprawy. O jak wiele na niewielkich komponentach możemy dać radę czemuś samemu, to jeżeli zamierzamy zmienić odcień kompletnego auta, warto oddać się do specjalisty bądź wyselekcjonować usługę w specjalistycznym zakładzie. Wóz winien być na dzień dobry dokumentnie umyty ze wszelakich skażeń występujących na jego powierzchni. Należy je rzetelnie spłukać i wykasować wszystkie resztki szamponu, laków tudzież innych kosmetyków spożytkowanych do jego prania. Następnie drobiazgowo odtłuszczone posiłkowym preparatem.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje folii: istotna i przelewana. Pierwsza jest sztywniejsza, o grubości mniej więcej 0,7 mm. Przydzielona do płaskich powierzchni. Jej mała giętkość może opanowywać oklejenie większych wgłębień, m.in.. otworów powietrza. Osiedla się ją na podmokłą powierzchnię, przewożąc według potrzeb i szlifując łopatką. Drugi typ folii jest kategorycznie z większym natężeniem plastyczny. Jest rzadsza niż poprzedniczka i dostarcza ogromniejsze możliwości na aperiodycznych ziemiach. Jej delikatność powoduje, że zestaw jest dość dotkliwy. Folię nakłada się na lakier, korzystając z ciepła opalarki, dzięki po co dostosowuje się ona do wgłębień i załamań. Powierzchnię wygładza się tacką czy też zamiata pęcherzyki powietrza.

Ceny folii samochodowych są bardzo rozbieżne: od 25 do przeszło 100 zł za kwintal kwadratowy. Wszystko zależy od gatunku folii, barwy, faktury i sposobu wykończenia. O ile korzystamy z usługi profesjonalisty, wypada dodatkowo dorzucić opłatę robocizny, a więc samej usługi jej nałożenia, a ona odchyla się w stosunku do poziomu trudności zestawu.
Jak doglądać o automobil oklejony folią?

Folia automobilowa nie jest zbytnio kłopotliwa w stosowaniu. Nie można jej jedynie narażać na nadmiernie rzęsiste sprzątanie a także uszkodzenia wojowniczymi środkami syntetycznymi i szorującymi. Raczej powinno się unikać myjni automatycznych. Folię można myć, stosując myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Wystrzałowej jakości folia nie ulegnie odkształceniu ani blaknięciu na słońcu.

Oklejanie czterokołowca folią jest olśniewającym sposobem na kumulacyjną przemianę odcienia auta, a także na asekurację autentycznego lakieru. Kiedy barwa nam się znuży albo szykując pojazd do dystrybucji, możemy standardowo zdjąć folię i skasować lep posiłkowym środkiem. Auto będzie prezentować się dokładnie tak jak przed nałożeniem powłoki

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s